Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

ad ta vyhodnost - kdyz se budete rebookovat na lety v blizke budoucnosti, tak uz tim polezete do neprodane kapacity, se kterou se pocita spis pro drazsi letenky.

kdyz se jim prebookujete na let za bambilion mesicu, tak ji pujdete do kapacity pro levne letenky. 

 

1 Citovat

Dnes jsem vyplnil ten formulář na změny u BA, který se ráno zase vynořil, zadal červnová data a odeslal. Výsledkem je, že mi odepsali, ať laskavě zavolám. Tak nevím, proč to tam dávají. No ale tušil jsem to :-). Tak jen pro druhé, aby neztráceli s tím formulářem čas.

1 Citovat

@fridgy: mě by zajímalo, jak to děláš a kde to hledáš :D Nechceš to probrat u piva?:D

1 Citovat

fridgy napsal(a):

stihnul někdo MAN-DEL s Finnair? já koupil za 11k pres Opodo, vystaveni trvalo cely den ale uz potvrzeno.. Tarif je nejakej podivnej tajnej "travel agency" a eticket ani neukazuje castku.. zajimavy, uvidime zda pujde proletet :D

před chvílí jsem bookoval. Není to zrovna můj šálek čaje, za tu cenu sem ale do tý srandy šel.. teď uvidíme, jak dlouho bude Opodu trvat refund, až se AY probere 😂

1 Citovat

Barney Flyer napsal(a):

@fridgy: mě by zajímalo, jak to děláš a kde to hledáš :D Nechceš to probrat u piva?:D

 

Tady o tom psali už den předem :-)

 

https://www.fly4free.pl/forum/ma...k-ota-2024,234,173300

 

 

1 Citovat

Ano cela letenka je biznis.Toto mam v poznamke.

LOUNGE ACCESS Yes, if available
1 Citovat

Tuhle cestu jsme absolvovali před měsícem a salonek jsme využili všude. Je v ceně letenky.:)

Užijte si to! 

1 Citovat

Proč by to nešlo? Nevím, jestli je tedy myšleno salónky více společností, ale více salónků stejné společnosti jde v pohodě navštívit. Vyzkoušeno s LH.

1 Citovat

Zrovna na T3 jsem si hodil i celodenní otočku z PRG jen kvůli salónkům a takového pracovního chillu :) Bohužel, BA už létá z PRG na T5.

Qantas super na snídaně (benedikt a smažené krevety) a odpoledne trávil v Cathay s nudlemi.

1 Citovat

Nechci se hadat s predsedou, ale z PRG i VIE to stale leta na T3. Posledni zkusenost ze vcerejska.

1 Citovat

Tak už to opravili

1 Citovat

Tak statutáři jsou magoři, ale to je opravdu zvláštní sorta lidí. Jinak já koupil BKK. Bylo to za 14 tis. z Tallinu. Z Thajska si přeletím, kam se mi bude zrovna chtít, a zpátky to vezmu pak za aviosy taky v C, pokud bude nějaká rozumná nabídka. Koupil jsme to co nejpozději to šlo, takže na konec října. 

Uvidíme ale, jak to dopadne.

1 Citovat

Závěrem... já měl FFP rád, a využíval je hlavně kvůli bonusovým C letenkám (cca 12x dlouhé zpáteční lety), a míle různě dokupoval k těm vylétaným. Jenže dostupnost bonusových C je horší a horší, upgrade z Y do C jakbysmet. Třeba Finnair moji žádost o upgrade za body zařadil na čekačku, před odletem zamítl, a když jsem během letu vlezl do C, tak bylo asi 10 míst prázdných... Takže tu hru s FFP hraju samozřejmě dál, o statusy u dvou aliancí se snažím (aby to tedy nevypadalo, že jenom ohrnuju nos). Ten chill při cestování je samozřejmě prima, vo tom žádná, jenom bych ho nechtěl získávat zbytečným letem za utracenou hotovost. 

1 Citovat

Někdo do Austrálie z Vídně s Etihad?

https://www.flyertalk.com/forum/...iness.html

1 Citovat

Už se těším až bude Etihad litat do Prahy.. prý to mají brzy rozlítat A320tkou :)

1 Citovat

jokker napsal(a): Se zvědavostí čekám, kolik v tom zakukám na směnných kurzech, protože jsem zaplatil korunovou kreditkou.
Vrátilo se asi o 400 korun víc. Beru to jako zálohu na další nákupní dobrodružství, kdy to může dopadnout obráceně, a kurzové riziko je prostě součástí téhle hry.

1 Citovat

Bič boží napsal(a):

Maledivy za cca 1.5k eur brezen/duben s Etihadem z Vidne

Asi som uz "stary", ale az tak extra ma to neoslovilo...dost mi to "kazi/l" minimalne jeden let s dlhym prestupom ako aj to ze vacsina spiatocnych letov bola rano o 9:00 z Male... 

1 Citovat

ten z BER/NUE do LIM/CUZ mi drží bez problémů. Proletěl jsem i tenkrát LATAM z MAD do LIM za 500eur taky vpohodě.. Booknul jsem i tenhle, akorát ty první segmenty se bookujou do Y protože QR nabízí pouze F. Ale stačí zavolat a prý mi to rebookujou na QR lety místo codesharu, uvidim jak to dopadne.

1 Citovat

no, v cem se konkretne ztracite? :)

ono univerzalni odpoved je slozitejsi - velkou roli hraje uz jen to, v jake booking class ty lety budou, resp. kolik ta letenka bude primo stat (nektete programy nacitaji mile podle vzdalenosti a booking class, nektere podle ceny a to jakym zpusobem zavisi i na tom, jak byla letenka koupena).

do toho vstupuje, u koho ty letenky budou kupovane, ktera aerolinka bude ten ktery let letet, atd.

je to moc neznamych, takze pro zacatek je dobre mit jasno v tom, jaka je vase moznost ovlivnit kdy, za kolik a s kym je letenka koupena.

 

1 Citovat

A to si Edo neumíš vyhodnotit sám? Nebo se chceš jen pochlubit :-).

Abych jen nekecal, tak za mě je nejlepší BA, protože to můžeš pak převést na Iberii, která je momentálně jedna z nejlepších, co se využití mil týče. Ale co platí dnes, nemusí platit zítra. Ale možností je samozřejmě víc. Ono taky záleží, po čem toužíš.

1 Citovat

pointy (jak u miles more, tak u flying blue) jsou kvuli statusu - za dostatecny pocet bodu ziskas silver a gold. 

ty jsem zatim nebral v uvahu, to je kapitola sama pro sebe - za tech deset zpatecek v C  si gold vylitas prakticky vsude - melo by stacit i na senatora u lufthansy.

1 Citovat

Zatim tedy velmi strucne pro lufthansu a klm/af (ba neznam)

pokud bude letenka koupena u lh/os/sn/lx a budete mit miles & more, dostavate 4 mile za utracene euro, pozdeji i vice (podle statusu)

u af/kl a flying blue je to pak take 4 mile za euro (a vice, pokud mate status), pokud je let operovany af/kl. pokud neni, berou se mile podle booking class.

ty varianty “mile za euro” nejsou moc vyhodne u levnejsich business class letenek - za zpatecku unletenky za 50 000 dostanete cca 8000 mil. casto bude vhodnejsi varianta “podle booking class” ktery se pocita podle vzdalenosti s bonusem za business class (vetsinou 150-200%) takze za zpatecku muzete vydyndat 12 - 16 tisic mil. cili byt treba clenem miles and more ale letenky kupovat na lety lufthansy u united (coz pak ale zase nese urcita negativa pro ziskavani statusu) nebo byt clenem flying blue ale nelitat s af/kl, ale s deltou (nebo mit aspon deltacka cisla letu).

zpatecni letenka za mile pak u lufthansy bude pro praha - new york (priklad) kolem 60 000 mil a v businessu za cca dvojnasobek, a doplatek kolem 4000 kacek v economy a 12 - 16 tisic v businessu.

prijlad pro flying blue a cenu letu nejsem schopny dohledat, bo uz nejsem clen :)

a tohle je jenom zacatek - tohle jsou jenom tyhle dve varianty - aerolinek v alianci je bambilion, a kazda ma vlastni program a sva pro a proti.

tohle je tema na den :)

1 Citovat

1. Ano

2. Nevím jistě, ale mělo by to fungovat, v economy jsem už dlouho z PRG neletěl.

3. Ano

4. Nevím, nepoužívám, ale obecně je kartičkářů milión, takže bych na to moc nespoléhal

5. V eco jsem letěl se *S za poslední roky 1x a bez šance na upgrade za status i míle, ale to byla oblíbená trasa z Havaje na západní pobřeží, po Evropě bude za míle větší šance. Omezené je to tarifem tvojí letenky, počtem award míst a kartičkářů s vyšším statusem před tebou, to je na dlouhé vyprávění a počty, obecně bych s tím zdarma nepočítal vůbec, za míle jak kdy.

 

P.S. Ještě obecné zamyšlení ke všem award programům, se stoupajícím počtem statusových členů a devalvací mil rozdávaných hlavně v USA plnými hrstmi v podobě bonusů na kreditkách atd...pořád klesá smysluplné využití nasbíraných mil(a případně priority listů atd), mám i BA gold a statisíce nalítaných aviosů, ale nemám je tam, kam chci letěl, možnost využít, bo nejsou v C a F na rok dopředu žádná místa. 

1 Citovat

@Marek - mám to rozhádané přes twitter... teď už to mám v PNR, ale neni to furt vystavené.. asi to neni tak jednoduchy jak se zda :D ale v konverzaci mi slibili, ze to pujde... tak uvidime.

Před týdnem jsem s nima měnila ten slavný error do Peru, celý měsíc mi všichni agenti říkali, že to nejde změnit tak, že si udělám stopover v Sao Paulu a Santiagu, a nakoenc jsem jednoho agenta ukecal a je hotovo :D tak snad budu úspěšný i tady.. nejradšíj bych aspoň odlítal rovnou z DOH, abych nemusel do/z Kahiry v ecu.

1 Citovat

Aj sa čudujem, že tento "hack" stále funguje, ale možno sa nájde niekto, kto ho ešte nepozná a hodil by sa mu:

Letenka s British Airways po trase Vieden - USA (economy, či eco+) a USA - Madrid (v biznis triede) stojí cca 1100 e (pre eco+). Idú hlavne prefláknutejšie destinácie (NYC, LAX, ORD, ....)

Viem, že to nie je úplná cenová pecka, ale napríklad pre niekoho, koho zaujíma aj status u danej aerolinky, tak stačia v podstate dve takéto cesty a je to na Silver, t.j. "salónikový" status. :)

 

1